İngiliz Tavşanı Irkı

Tavşan ırkları içinde bilinen en eski ırklardan biridir.Geçmiş dönemlerde tüy rengi olarak Mavi ve Siyah olmak üzere 2 farklı tür İngiliz Tavşanı vardı.Daha sonralaki zamanlarda melezleştirme yoluylagri ve çikolaya renginde tavşan ırkları üretilmiştir.

İngiliz Tavşanı‘nda belirgin şekilde burnunun her iki yanında mavimsi veya kurşun rengi lekeler vardır.Bu lekeler ile bir kelebeğin kanatlarını andırmaktadır.Bu sebeple Mavi Kelebek Tavşanı olarak adlandırılır ve en değerli süs tavşanları biri sayılmaktadır. Maddi değeri oldukça fazladır.Mavi ve Siyah tavşan da aynı lekeler bulunabilir.

Bu tavşan ırkının her iki yanında önden ve arkaya, sırtına doğru uzanan şeritler vardır.Tavşandaki bu şeritler omuz kısmının üst ratafında birleşir.İngiliz Tavşanı’nın yavrularına olan ilgi fazladır.Bu tavşan ırkında ebebeyinlik kuvvetlidir.

Bu tavşan türüde tüylerinin ender olmasından ötürü ticari amaçlarla kullanılmaktadır.

İngiliz Tavşanı Irkı

7 thoughts on “İngiliz Tavşanı Irkı”

  1. İngiliz tavşanını nerden bulabilirim pethoplara soruyorum bizde yok diyorlar mail adresimden bana ulaşabilir misin

    1. İngiliz tavşanları asil oluyormuş doğru mu? Bana petshop ingiliz tavşanı bunlar asil hayvanlar yavruları çok pahalı dedi. Çok nadir bulunuyormuş. Normalde 2000 Tl fiyatı vardı ben pazarlıkla 230 Tl ye aldım. İyi mi yapmışım.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavşan 🐇
Scroll to Top