Lop tavşanı ırkı şirin görüntülerinden dolayı çok sevilen  tavşan ırklarından birisidir. Bu tavşan ırkı küçük yaşta kulakları düz iken daha sonra tavşanların belli bir yaştan sonra tavşan kulakları kırılır(yanlara eğiilir).

Lop Tavşanı Özellikleri ve Besleyeceklere Tavsiyeler

Tavşan ırkları içerisinde küçük olmasına rağmen, boyutundan büyük bir ağırlığa sahip Hollanda Lop Tavşanı yaklaşık 2.5 kg. ağırlığındadır.Boyu oldukça kısa olan bu tavşan ırkı , geniş başlı, kısa ve etli kulaklı bir tavşandır. Tavşan ırkları içerisinde çok özel bir renk durumuna sahip olan Hollanda LOP Tavşanı‘dır. Tavşanın vücudunun ön yarısı say süt beyazıdır.Arka yarısı ise gri, kahverengi gibi kapalı renklerde bulunabilir.İki rengin ayrıldığı kuşak kesimi tam ortada olmalıdır. Tavşanın arka ayakları beyazdır ki bu renk ayaklarının büyük kısmını kaplamaktadır.Kulaklar ve göz çevresi renklidir.Beyaz renk burun ve alın üzerinden kulakların arasına doğru üçgen biçiminde sokulur.İki rengin birbirinden ayrıldığı kesimlerde girinti, çıkıntı, nokta veya beneklik bulunmaz. Bu sebeple Hollanda Lop Tavşanı çok sevilir ve evlerde beslenir.

NOT: Yazının sonunda lop tavşanı videosu ve lop tavşanı resimleri galerisi eklenmiştir.

Lop Tavşanı Bakımı Hakkında Detaylı Bilgiler

Cuce Lop Tavsani

Cüce Lop Tavşanı

Lop tavşanları hakkında en çok makale ve resim bulunan tavşan ırkıdır. Bunun nedeni görüntüleri nedeniyle oldukça popüler bir ırk olmasından kaynaklanmaktadır. Doğaları gereği sürekli olarak bir şeyleri kemirirler. Bu nedenle eşyaları onlardan uzak tutmak gerekir. Ortalama olarak, 7-12 arasında yaşarlar. Çok fazla su tüketirler. Günde en fazla 300-600 ml su tüketirler. Her gün mümkün olduğunda sularını değiştirmeniz gerekir. Lop tavşanları içgüdüsel olarak tanımadıkları her şeyi önce ısırır ya da yalayarak kontrol ederler. Eğer evde lop tavşanı besleyeceksiniz. Zehirlenmemesi veya çarpılmaması için ulaşabileceği nesneleri kontrol ediniz. Örneğin evde açıkta elektrik kablosu var ise elektrik çarpabilir.

Lop Tavşanı

Muz Yiyen Lop Tavşanı

Bu yüzden bu konuda dikkatli olmanız gerekir. Otçul bir hayvan olduğu için özel tavşan yemlerinden alabilirsiniz. Bulundukları yere talaş koymanız gerekir. Bu nedenle patileri tahriş olmamış olur. Tırnaklarını kesmeniz gerekmektedir ama bilginiz var ise keseiniz. Bilmiyorsanız tavşanınıza zarar verebilirsiniz. Bu yüzden tavşan tırnakları kesmek hakkında bilginiz yok ise veterinere götürüp 2 ayda bir kesilmesi gerekir.

Lop Tavşanlarında Kulakları yanaklarına kadar uzanır. Ağırlıkları 850 gr – 1200 gr arasındadır.Çeşitli renkleri olmakla birlikte ana renkler kahve-beyaz, siyah-beyaz, kül rengi ve sarıdır.

Onları asla kulaklarından tutmamanız gerekir. Bu yanlış bir davranıştır. Anatomik yapıları oldukça hassastır. Bu yüzden doğru tutulmazlarsa ya da çok yüksekten bırakılırlarsa bel kemikleri kolayca kırılabilir. Tavşanların nasıl tutulacağını bilniyorsanız tıklayın

Bulundukları ortamın sıcaklığının 10 derecenin altına inmemesi, 30 derecenin üstüne çıkmaması gerekir. Onları asla direkt güneş ya da yağmur altında bırakmamak gerekir. Çünkü ısıya karşı çok duyarlıdırlar. Bu tür ısı değişikliklerinde, vücut ısıları yükselir ve solunum güçlüğü çekerler. Gebelik süresi 30 – 35 gündür. Bir seferde 3 – 6 adet arası yavrusu olabilir.

Evde Lop tavşanı bakımı tıpkı diğer tavşan ırklarından olduğu gibi oldukça zevklidir. Bu yazı sayesinde lop tavşanı hakkında detaylı bilgilere kavuşup doğru ve profesyonel şekilde tavşan bakımı yapabileceksiniz.

Diğer Lop tavşanları resimleri görmek için galeri sayfamızı ziyaret ediniz. LOP TAVŞANI RESİMLERİ galeride hem .gif hemde normal tavşan resimleri mevcuttur.

135 Yorum Yazılmış. Konu adı: “Lop Tavşanı Özellikleri ve Tavsiyeler

Yorum Yap
 1. Merhaba Tavşanzilla oldunuz yerde sağlıklı bir lop tavşanı veya önerceniz bir yerden istanbul pendik bir yer varmı önceden tavşan baktım tavşanıma arkadaş almak istiyorum rexs türüde olabilir geri dönüş yaparsanız sevinirim

 2. tavşanımızın kulağı
  Merhabalar iyi günler tavşanımızın bugün itibariyle kulağının birisini kaldırırken diğerini kaldıramıyor ve sürekli kafasını hızlıca sağa sola sallıyor kulaklarını sallıyor yani ve arada kaşıyor. sorunu ne olabilir tek kulağını kaldıramama sebebi yaklaşık 1 yaşında aşagı yukarı. teşekkürler

 3. Benim yavru lop tavşanım var kulakları aşağı doğru olanlardan sürekli zıp zıp ediyor. Çok sevimli ama ona daha fazlası ilgi göstermek istiyorum. Onun beni sevdiğini nasıl anlarım? Tavşan bakımı konusunda yeterli düzey de miyim nasıl öğrenirim?
  şu ana kadar belki 20 tavşanım olmuştur.

  tavşanımı adana’da bir milli parktaki cafenin yanına bırakmıştım.
  orada 50 kadar tavşan özgürce hoplayıp zıplıyor, herkes seviyor, yem veriyordu. en çok kabak çekirdeğini seviyorlardı.

  1 ay sonra gittiğimde tavşanım koşarak yanıma geldi ve ayaklarımın yanında durdu.
  beni tanımıştı.
  2 ayak üzerinde duruşları harikadır.
  tuvalet becerisi kazanabiliyorlar.
  balkon deliğine yapardı tuvaletini ilk tavşanım karakız.

  tavşanlar regl olmazlar:

 4. Bence satın alma sahiplen deniliyor ama ordakı petshoptaki tavşanlar orda ölüyorlar mutsuz oluyorlsr ben mesala pet shoptan aldım çok mutsuzdu kafeste çok mutsuzdu ama gittikçe gülmeye sevinmeye başladı eli yüzü açıldı

 5. Dişi yada erkek olduğu hollanda lop tavşanında nasıl anlaşılır

 6. Ben petshop tan tavşan satın alınmasını önermiyorum onun yerine sahiplenin.
  Bence tavşanlar evde beslenecek canlılar değiller. Uygun değiller bünyeleri zayıf canlılar.
  Çok narinler. bu yüzden evde tavşan bakı mı için kediye veya köpeğe kıyasla daha dikkat edilmeli.
  Ricam sizden evde tavşan beslemeyin. Tavşanların yeri ev değildir. doğal ortamdır.
  Tavşan beslemek yerine barınaktan hayvan sahiplenin

 7. Tavşanımı 2 gün önce petshop tan aldım daha kendisi henüz yavru fakat sol ayağını basmıyor bugün fark ettim ve geldi geleli hiç düşme yaşamadı ne yapmam lağzım eğer kırık ise maddi durumum fazla yok ne yapmam lağzım bir kaç yer okudum tahta filan bağlayın yazmışlar lütfen geri dönüş sağlayın

  • Maddi durumunuz yok ise sahiplenmeyin.
   Tavşan bakımı zor ve bütçe gerektirir, aksi takdirde önermiyoruz tavşan beslemeyi.

 8. Merhaba acil cevap verirseniz çok sevinirim tavşanımın bi şeyi yoktu birden bire ön patilerinde problem oldu şuan hiç kımıldamıyor ölü gibi bırakıyor, kendini hiç hareket yok nefes alıyor. köydeyim veterinere götüremiyorum ne olur yardım edin bana.

 9. Merhabalar nasil oldu bilmiyoruz gelisti birden boyle oldu.anlam.veremiyoruz ama 4 aylık hollanda lop tavsanimin arka.iki.ayagi da tutmuyor. Yarin hayvan hastanesine goturecegim Mersine. 2.veterinere.goturdum.ama icime.sinmedi. omurgasinda.son.omurunda.bi.kayma.ya da.kirik.var bu e.arka.ayaklari tutmuyor. Ne yapmami.onerirsiniz Iyilesmesi.icin elimden.geleni.yapmaya calisiyorum. Onerileriniz.onemli.

 10. Yaklaşık 3.5 aylık bir tavşanım var.İlk zamanlar odamda istedipi gibi geziyodu plastik büyğk bir saklama kabında kalıyor.Tuvaletini sadece talaşa yapıyordu.Ama sonraları koltuğa zıplamayı öğrendi ve bir kaç kez koltuğa tuvaletini yaptı.Bu yüzden havalar sıcak diye balkona koydum.Ona koltuğu yasaklamanın bir yolu var mıdır?

  • Pet shop lar in sarstığı bi sprey var sıktınız yere tualetini yapar

 11. dün kardeşimle terasta tavşanla oynuyordum kardeşim tavşanı alıp şaka bir şekilde üzerime attı ve yere düştü ama yüksekten değildi baktığımda ayağında sakatlanma vardı basamıyordu üzerine bugün birdaha baktım kucağıma aldığımda hep ayağı dışarıya dönük oluyor diğer ayağına göre sağa doğru. Dokunuyorum çok hissetmiyor yere bırakıyorum koşamıyor bugün hep dinlendi ben şu an napmam gerektiğini bilmiyorum kırıldı mı incindi mi kırıldıysa kendi kendiliğinden kaynar mı geri? veterinere gidecek imkanım yok lütfen yardım edin gerçekten çok kötüyüm

 12. selam lop tavşanı satın almak istiyorum. Sevimli lop tavşanlarını nereden satın alabilirim? Lütfern sahiplenin demeyin çevremde hiç kimse yok 🙁

 13. ne ara olduysa bu güzel canlıyı ne kadar sevdiğimi, daha önce çok isteyip bi türlü besleme imkanım olmadığını söylemişim bu yaz kuzenime. bi dönem misafirim olup ayrılma zamanı gelince bana canım aslında biz sana bi sürpriz yapmak istiyoduk, ama olmadı. senin de çok sevineceğini düşünmüştük ama… diye devam eden cümlelerle aklımı başımdan aldı* ve üstüne -hafiften- gitmemle, açıldı: ‘ya biz sana tavşan baktık, hatta sahibiyle konuştuk, ama kadın daha önce hiç tavşan baktı mı diye sordu, hayır dedik. kadın da güvenemiyceni söyledi. aklımıza çok geç gelmeseydi mutlaka bulucaktık ama?! (yolculuk yarın)’. o kadar üzüldüm ki ağlamamak için kendimi zor tuttum. biraz da sinirlendim galiba ondan.
  her neyse bu olay aklıma karpuz kabuğunu düşürdü ve internetten bu hayvanı sahiplendirmek isteyen (çünkü öğrendiğim kadarıyla bu hayvanların ticaretini yapmak için, çok üresinler diye damızlık olanlarının çabuk ölmesine sebep oluyorlarmış) insanları araştırdım. çoğuna ulaşamadım ama bugün aklıma yine bakmak geldi. ve bi tane buldum. sakarya’dan bir ilan. hemen sakarya-istanbul bilet bakıyorum. yarın yola çıkarım diye. çok heyecanlandım ama dur bi arayım demek en son aklıma geldi.

  -alo merhaba ben internetteki ilanınız için aradım, tavşan sahiplend….
  +hağğ ouu paralı yalnız.
  -anladım, ne kadar (anın şaşkınlığıyla)
  +otuz tele
  -gerçi ben satın almayı düşünmüyorum neyse iyi günler.

  sonra birkaç yerde okuduğuma göre bunu hep yapıyolarmış. uyanık pislikler. bu olaydan sonra ne kadar iğrenç bir ticaret olduğunu bi kez daha gördüm. fırsat vermemek lazım.

  not: bu arada yukarıda okuduklarıma güvenerek, olur da bi şekilde bi tavşan dostum olursa buradan bakımıyla ilgili çok işinin başını ağrıtabilicemi düşünüyorum.

 14. Merhaba çiftliğimiz var orada lop tavşanı var. Oraya nasıl geldi bilmiyorum. Belkide sokağa atıldı tavşan(şehre yakın çiftliğimiz). Büyük bir kaba su kabı koydum içsiz diye. Zaten çiftlik cok büyük bazen ordan oraya zıplıyor. Nasıl geldi bilmiyorum ama iyiki geldi burada 🙂 Tavsiyeniz var mı? Çiftlikte çok sayıda ot, ve saman var, Zaten istese dışarıda çıkabılıyor. Duvar değil çit var bizim çiftlikte

 15. Lütfen yardım edin ben her ne kadar doğru bulmasam da tavşan satın almış ailem. tavsan eve geldi ve hemen hasta oldu, şu an ellerimde can cekişiyor. Ailem veterinere götürmeme izin vermiyor lütfen yardım edinnnnnnnn. Şu an ağlıyorum ne lur cevap verinnn

 16. Lop tavşanlarını çok seviyordum ama gecen ay tavşanımı kaybettik, Çok sevimliydi. Bahçimizde ordan oaraya koşar, bazen sılılır gelir ayaklarımızın yakınıza uzanırdı. Onu hep özleyeceğim. Yağmurlu bir günde karton kutusu ıslanmış bütün gece ıslak kalmış bahcemizde de ağaç olmayınca saklanamamış.

 17. hocam meraba bugun petshoptan aslanbaş cinsi tavşanıma arkadaş almaya gittim nihayet istediğim gibi beyaz bi hollanda lop buldum eve geldim baktim surekli hareketsiz bi sonra tekleyerek yürümeye başladı bisey yemiyor surekli üzgün oldugunu hissettim veterinere de götürücem ama sizin önerebileceğiniz bişey var mı merak ettim. evde yapilabilecek bi tedavisi var mıdır? cok sevdim petshoba vermek de istemiyorum ilgilenemezler uğraşmazlar biliyorum lütfen yardımcı olun 😢😢

 18. 1 buçuk senedir beslediğim canlı peluş. almayı düşünenler için bir kaç şey söyleyebilirim.

  öncelikle en merak edilen konuya açıklık getirmek istiyorum. bir çok insan tuvalet mevzusunu sorup durmakta. evet, normalde tavşanlar durmadan çiş, kaka yapar her yere. fakat loplarda böyle bir şey yok. kedi, köpek gibi belli bir yere tuvaletini yapabiliyor.

  tavşanın kendisi hiç kokmuyor fakat çişi inanılmaz kokuyor. muntazam gazetesi değiştirilirse bir sıkıntı yaratmaz.

  benim oğlana henüz kız bulamadığımız için azgın döneminde yerinde duramıyor. peluş ayı, yastık ne varsa kötü emellerine alet ediyor. o dönemde yerinde duramadığı için biraz siniriniz zıplyabilir. ama şapşal suratını burnunuza dayadığında tüm sinir geçiyor*

  bunun yanı sıra evde beslemek için dünyanın en sevimli varlığı olduğunu düşünüyorum. eğer sadece çok şeker olduğu için edinmek istiyorsanız hiç bulaşmayın. zira bu da kedi köpek gibi büyük sorumluluk . ömürlerinin 7-8 sene olduğunu unutmayın. sanırım benimki lop tavşanı değil, dediğim canlı peluş. ismi hector ama müjgan gibi uzanıyor. asla ama asla kucağıma alamıyorum. yuvasından çıkarınca hop orada hop burada. eğer canı çekerse eğiyor kafasını sevdiriyor beyefendi, tüm gün sevip sevebileceğimiz de bu oluyor. o kulaklara, o dişlere kurban olurum orası ayrı…

  kardesimin evcil hayvan sahibi insanlarin fikir ve tecrube paylastigi bir forumda gorerek ev ahalisinin hayatina soktugu sevimli yaratik.

  bakimi ele alip minciklanabilecek diger hayvanatlara kiyasla daha kolay oldugu icin son gunlerde revacta oldugu gozlemlenmektedir.

  dogal ortami cayir cimen olan bir hayvanin betonarme ortamlarda kafes icine tikilmasina ne kadar karsi olsam da bu yaratigin sevimliligi karsisinda insan “onu alip minciklamaliyim” boyutunda bir bencillige engel olamamaktadir.

  ha bir de dogal demisken, dogal irk degil, yapay irk diye biliyorum. french lop ve netherland dwarf’in karisimi ile uretilmi$tir ilk defa.netharland dwarf ile french lops tavşanının melezleşmesi ile meydana gelmiş, ismini de bu sebeple almış, dünyanın en tatlı tavşan türü. kulakları yanaklarına kadar uzun, bacakları kısadır. genellikle kahve-beyaz, siyah-beyaz, kül rengi gibi renklere sahiptir. çok titizdir, tuvaletini her yere bırakmaz, sadece plastik tuvalet kabına yapsa da arada küçük kazalar olabilir tabi.

 19. 7 günlüğüne şehir dışına çıkmam gerekiyor tavşanımı evde yalnız bıraksam bir sorun olur mu

  • elbette, ev sıcak olmayacak mı? su veya gıdası bitmeyecek mi? kapı pencere kapalı havasız kalmayacak mı ….
   Lütfen biraz tavşanınıza özen gösterin

 20. 3disi 1 erkek anac almayı düsünüyorum yardımcı olursanız sevınırım

 21. Bende lop tavşanı almak istiyorum yardimci olabilecek var mı acaba?

 22. merhaba ;
  biz dün bir tavşan aldık 1-1,5 aylık fılan dediler lop tavsanı dıye aldık ama sankı kulakları fazla dik 🙂
  cinsi ve cinsiyeti hakkında nasıl bilgi sahibi olabilriz bilemedim

 23. Erkek tavşanımı çiftleştirmek için bir dişi arıyorum 1 yaşında ankaradayız yavrulatmak isteyen dişi sahibi varsa ulaşabilir mi?

 24. Benim tatlı kızımın adı da şımarık. Sarı ve kül renginde yedi aylık oldu kendini devirip ayaklarını uzatması elimi başına koyduğumda direk uzanıp okşamamı istemesi evdeki hiç bir eşyayı kemirmeyip (kuru yonca ve kemirme taşının yardımıyla) zıp zıp zıplamasıyla her şeyiyle mükemmel tabi onu veterinere goturmek için dışarı çıkardığım zamanlarda eve gelince bana küsmesi bile sevimli bi şey istediği zaman uzerime zıplayıp gözlerimin içine bakıyo ta ki ben istediği şeyi yapana kadar bi de evde cips çikolata çekirdek aman bulmasın yemek için elinden geleni ardına koymaz zararlı diye vermiyo olsam da havuç buldu mu asla dayanamaz ilk geldiğinde bir aylıktı sadece kucagimda bebek gibi yatip onu opmemi onunla sohbet etmemi isterdi hala ne zaman kucagima gelse onunla sohbet etmemi bekliyo konusmam bitene kadar asla göz temasini kesmiyo kıpırdamıyo hayvan sahibine çekermiş derler bazen çok inatçı olsa da her zaman çok sevimli artik ne zaman ona seslensem dönüp bakıyo hayır deyince durup bana baktıktan sonra sanki inadına devam ediyo saatlerce hayir evet diye inatlaşabilir benimle 😀 ha bu arada bosuna köpek kedi kadar akilli değil denmesin onu bu yedi ayda sadece iki gün anneme bırakıp uzaga gittim ben yokken sadece benim kokumun olduğu yerlerde (yastığım,kıyafetlerim) oturup beni aramış eve girdiğimde yaşadığı mutluluk ve heyecanla altı yedi kere olduğu yerde havalara zıplayıp kucağıma atlamıştı şaşkın

 25. iyi günler bende lop tavşanı almak istiorum mümkün mu acaba numaram 5317xxxx

  • Tavşan bakamayacak durumda olan kişilerden sahiplenme suretiyle tavşan bakımı yapmanızı öneriyoruz. Bir canlının maddi değer biçilerek satılmasını doğru bulmuyorum

   • Tavşanzilla ayda 100 liralık bir bütçe azmı yoksa yetermi dişi almayı düşünüyorum azgınlık dönemi ne kadar sürer acaba

 26. İki aylık lop tavşanı yavrusunu satmak istiyorum almak isteyenler bana ulassin lütfen ilhan seker.sari gövdesi ve kuyruğu da gri kocaeli körfezde yim

 27. Arkadaslar merhaba. Kizim icin cuce lop tavsan ariyorum. Ozellikle gri olursa daha iyi olur. Yardimci olursaniz sevinirim.

 28. merhabalar tavşanseverler, tavşan dostları fikirlerini almak istiyorum tavşan bakımına başlamak istiyorum yardıma ihtiyacım var. uzun zamandır ertelediğim tavşan sahibi olmaya artık karar verdim ama lop tavşanı satın almak istiyorum ama nereden ne zaman alınır hiç bir bilgim yok. Yakın zamanda lop tavşanı almak isteyen olursa. İstanbul acrupa yakası veya istanbul anadolu yakası petshop önerisi veren olursa iyi olur. Yada lop tavşanı nereden alınır? Lop tavşanı satan var mı ?

  • Merhabalar. Ben kizim icin almak istiyorum. Hem hayvan sevgisini asilamak hem de sorumluluk duygusunu gelistirmek icin. Tavsaninizi sahiplenebilirim. İyi gunler.

 29. Merhaba, İstanbulda yaşıyorum 10 aylık Hollanda lop tavşanım var ancak sürekli iş sebebi ile şehir dışı seyahatlerim yüzünden tavşanımla ilgilenemiyorum ve ona zarar verdiğimi düşünmeye başladım, sahiplendirmeyi düşünüyorum. İlgilenen arkadaşlar adresinden bana ulaşabilirler.

  • Merhabalar ben kizim icin almak istiyorum. Hayvan sevgisini asilamak ve sorumluluk duygusunu gelistirmek icin. Tavsaninizi sahiplenebilirim. İyi gunler dilerim.

  • Biz talibiz bizim vardı kedi kaptı çoook üzgünüz mustafa yüksel.

 30. Benim iki tavşanım var biri lop tavşanı ama diğerimizin cinsini bulamadım o kadar araştırmamyaptım ama bulamadım acaba karma olabilir mi

 31. Ben tavşanımın türünü anlayamadım ablam aldı tavşanı alırken orjinal tavşan demişler ama anlayamadim yardım eder misiniz bu arada çok yardimci oldunuz bizim 2 tavsanimiz var biri lop tavşanı birinin maalesef türünü bulamadik

 32. Merhaba 2 aylık lop tavşanım var ilk aldığımda iki kulağıda düşüktü son bir haftadır biri dik duruyor normal mi ?

  • tavşan sağlığı konusunda endişe etmenize gerek yok. Anormal 1 durum değil bu durum.

 33. lop tavşanı ve mama satın almak istiyorum petshop dan mı alayım bilemedim zaten veteriner de bulamadım. ne yapayım hastaaye mi gideyim? :S yardım edin tavşanım hasta ne yapacağım felç oldu felç :S inanamıyorum yahu

 34. Merhaba ben tavşan satın almak istiyorum. arkilerim bana petshop dan tavşan satın alma, tavşan sahiplenen diyorlar. Lütfen çok kararsız kaldım. ailem tavşan beslememe izin vermiyor. Ailemi nasıl tavşan beslemeye ikna ederim? zaten ne yapacağım konusunda oldukça kararsız kaldım.

 35. Lop tavşanı sahiplenmek istiyorum var mı yardımcı olacak? Petshop dan satın alarak hayvanların ticari amaçlarla kullanılmasına vesle olmak istenmiyorum. Yardım edin beni petshop lara götürmeyin.

  Lütfen petshop dan tavşan satın almayın. O tavşanlar çok kötü şekilde büyütülüyor ve sizde alınca da diğer yavruların aynı şekilde eziyet görmesine vesile olmayın

 36. 1 yıl boyunca beraber yaşadığım ufaklık. ilk başta tuvalet eğitimi verebildiğimiz için zeki sanmıştık hayvanı. ikinci ayda tuvaleti geldiğinde o an kafesinin dışında olsa bile evde depar atarak kafesine gelip içine yapıyordu. daha sonra nasıl olduysa evdeki kolonların kenarındaki alçıları yemeye başladı. yeme dedikçe daha çok yedi ve ertesi gün öldü.

  kedi ve köpeye “hayır” dediğinizde yüzde doksan anlarlar ama bu tavşanlar hakikaten anlamıyor. bu da doğalarında olan kemirme güdüsüyle alakalı sanırım. kafesinin içindeki tahta parçasını yese de kafesten çıkardığınızda evde önüne ne çıkarsa kemirecektir. kabloları yerde bırakırsanız hiç beklemediğiniz bir anda da telefonunuz çalışmayabilir.

 37. bir çok insan tuvalet mevzusunu sorup durmakta. evet, normalde tavşanlar durmadan çiş, kaka yapar her yere. fakat loplarda böyle bir şey yok. kedi, köpek gibi belli bir yere tuvaletini yapabiliyor.

  tavşanın kendisi hiç kokmuyor fakat çişi inanılmaz kokuyor. muntazam gazetesi değiştirilirse bir sıkıntı yaratmaz.

  benim oğlana henüz kız bulamadığımız için azgın döneminde yerinde duramıyor. peluş ayı, yastık ne varsa kötü emellerine alet ediyor. o dönemde yerinde duramadığı için biraz siniriniz zıplyabilir. ama şapşal suratını burnunuza dayadığında tüm sinir geçiyor*

  bunun yanı sıra evde beslemek için dünyanın en sevimli varlığı olduğunu düşünüyorum. eğer sadece çok şeker olduğu için edinmek istiyorsanız hiç bulaşmayın. zira bu da kedi köpek gibi büyük sorumluluk . ömürlerinin 7-8 sene olduğunu unutmayın.

 38. dünyanın en sevimli varlığı olabilir bu. cool mu cool şirin mi şirin kaprisli mi kaprisli bir şey. o kadar cool olduğuna bakmayın dışarı bir çıkarın korkudan tir tir titrer haha. ev ortamına alışması zaman alır ki o süre zarfından deli gibi koşar, zıp zıp zıplar ama evin kokusunu iyice o sürekli hareket halindeki burnundan alınca bırak zıplamayı hızlı hiçbir şey yapmaz. ağır ağır takılır. böyle bir şirinlik abidesi kesinlikle yok. evde hayvan beslenmesine karşı bir insandım tüm fikirlerimi değiştirdi. canım sıkıldığında içim daraldığında açıp videolarını izliyorum, gülümsüyorum. mükemmel bir şey bu

 39. evimin her tarafına damla çikolata benzeri dışkı bırakan, henüz daha samimiyet sağlayamadığım tavşan türü. çok cool takılıyoruz. arada gelip elimden çekirdek yiyor o kadar. ha bi’ de baya hiperaktif.

  beyefendimiz hala damla çikolata benzeri dışkı bırakmaya devam ediyor. yaşı kemale erdiğinden midir nedir eskisi kadar hiperaktif değil. çok uzun yaşa oğlum olur mu?

  bizim de var bunlardan 2 adet. o kadar tatlılar ki sürekli yanlarında durmak istiyor insan. bağlanmamak da istiyorum ama çok şapşallar. hatun olan bir yatıyor bayılıyorum, resmen yan dönüyor haspam! erkek ise onu boş görmesin hep peşinde. çok fena o durduramıyoruz! ama çok güzeller, her yerleri tüy, benden uzun tüyleri 🙂

 40. benimkinin babası bir kedi zannımca. daha bir şey kemirdiğini görmedim evin en sıcak en kuytu köşesinde saatlerce oturur çişi geldi mi lazımlığına gider yemini yer. çok cooldur. canı isterse sevdirir yanıma gelir. canı istemezse “lütfen çekilir misiniz” der götünü döner. yem poşetini elimde görünce pır döner etrafımda. işten geldiğimde bir trip atar sonra kaynaşırız. çok nadiren tavşanlığını hatırlayıp bir iki zıplar sonra “napıyom ben lan böyle yavşak yavşak” der tekrar köşesine gider.hayvanı çözemedim. adı da gannicus. gladyatör ruhlu tavşanım benim.
  edit: canım tavşanımın gannicusumun bugün veteriner kontrolünde doğuştan kör olduğunu öğrendim. koşarken kapıya duvara çarpmasından, çağırınca yanıma gelmesini ama tam yanımı tutturamamasından, krakerinden vermek için uzattığımda onu farketmemesinden şüphelenmiştim ve bugün şüphelerim gerçek çıktı. yine de seviniyorum zalim bir çocuğun, kör olduğunu öğrendiğinde onu sokağa atacak acımasız embesil birinin de eline düşebilirdi ve kendini koruyacak gücü olmazdı. zaten özen gösteriyordum şimdi üzerine titriyorum bebeğimin..

  • yahu sen kendini yoksa tavşanımı anlatıyon pek anlamış değilim…tavşan

 41. BİR YAŞINDA Bİ DİŞİ TAVŞANIM VAR BİRE YENİ YAVRU ERKEK ALDIM ŞİMDİLİK AYRI DURUYORLAR AMA BÜYÜK OLAN SALDIRIR DİE CEKİNİYORUM ACABA ANLAŞABİLİRLER Mİ

 42. Merhaba, Az büyüyen “Kıbrıs tavşanı” diye bir tavşan türü var mı?

 43. Lop tavsanlari tuvalet aliskanligi edinebiliyormu
  2.5 yasinda kizim var evde beslemem uygun olur mu

  • Merhaba 2.5 yaşındaki kızınız konusunda öneri vermek istemiyoruz konu insan sağlığı ise. Fakat diğer sorunuza gelirsek lop tavşanları tuvalet eğitimi alabilir buraya göz atın https://tavsanlar.net/tavsan-bakimi-hakkinda-bilgi/tavsanlara-tuvalet-egitimi-verme

   Birde eklemek istiyorum eğer tavşanı 2.5 yaşındaki kızınız için alacaksanız 1 dk düşünmekte fayda var. 2.5 yaşındaki biri yanlız başına 1 tavşanın sorumluluğunu alabilir mi? Ona düzgün bakabilir mi? Ona severken aslında canını yakıyor olabilir ? Tabi ki karar sizin

  • evet bende de var dediğin gibi felaket su içiyor sanki kavurma yemiş gibi…

 44. merhaba
  Ankaradayım. Erkek Lop Tavşanı beslemek istiyorum. renk sarı veya kül rengi tercihimiz.
  yeni sütten kesilmiş olan yavru tercihimiz. satmak isteyen veya vermek isteyen varsa konuşmak isterim.

 45. Arkadaşımın lop tavşanı doğum yaptı evde bakamadığı için yavrulardan bazılarını ben almak zorunda kaldım. Aksi takdirde sokağa bırakacaktı tavşanları :S :S :@ nefret ediyorum tavşan bakımını bilmeden tavşan besleyenlere. Yazık günah yahu onlarda can sonuçta. Madem bakamıcaksın neden tavşan besliyorsun ki

 46. Merhaba
  Tavşan bakımını bilmeden bebek bir lop tavşanı aldık.Çok sevdik bakımı sesi yok..çünkü önce kedi beslemeye çalışmışdık…şimdi elimizi ayağımızı yalıyor..
  Acaba vitamin eksikliği falan mı var??
  Teşekkürler

 47. Merhabalar benim1.5 yaşında bir erkek lop tavşanım var ve kısırlaştırılmamış.geleyim derdime benim küçük oģluma tuvalet eğitimini 1.5 aylıkken başlamıştım ama o gün bu gündür çis ve dışkı sprunundan kurtulamadım onu çoook seviyorum ama beni çok yoruyor ve bu benim 3.tavşanım biri 2 yasinda biri 1 yaşında öldü bu üçüncü ve son toplam 5 senedir evde tavşanla uğraşıyorum ve yoruldum bebekliğinden beri koltuklara yataklara banyonun önüne evde heryere ara ara çiş yapıyor hele dışkısı evin heryerinde koltukları yatağı fırsat bulduğu gibi işiyor bu siteyi tesadüfen buldum neolur bana yol gösterin 5 senedir tavşanlarla ilgili çok araştırmalar yaptım yani tecrübeliyim ilk tavşanım yeni zelanda tavşanıydı dişiydi ve asla çiş yapmazdı dışkıda yapmazdı ama bundan birşey anlamadım şaşırdım kaldım yardım edin lütfen çok uzattım kusura bakmayın .

 48. Elimde lop tavşanı var whatsapp sadece whatsappdan yazın

 49. Merhaba lop tavşanı satın almak istiyorum ama biraz kararsız kaldım. tavsanlar zararlımı alıcaklar için bilemiyorum ay ne yapsam. tavşan mı beslesem kedimi beslesem emin olamadım. Ailem kedi alalım diyor bense tavşan beslemek istiyorum. Lop tavşanları da çok güzel.

 50. Orjinal safkan Sut beyaz 4 aylık erkek lop tavşanı
  Aşılari bakımları tam sağlıklıdır
  Kocaeli Gebze’de yım
  Sulugu ve taşıma kafesiyle verilecektir
  150 TL dır.

 51. ben küçük şinşila türünden istiyorum nereden bulabilirim acaba?

 52. benim tavşanımı Hollanda lop diye aldım 3 aylık 1 kulağı düşüp dikiliyor sürekli öteki kulağıysa dimdik Aslanbaş gibi yelesi var bide ağzı burnu aynı Hollanda lop ne tür bi anlamadım yada 2 kulağının da düşmemesi şuanlık normal mi bir cevap yazın lütfen

  • yada melez mi melezse hangi türlerdendir acaba yardımcı olursanız sevinirim

   • Benim tavşanımda İlk geldiğinde kulağının biri düşük biri yukardaydı strese girdiği için olurmuş alıştıktan sonra kulakları indi şuan çok neşeli eğlenip hoplayıp zıplıyor… 😄

    • Bu tavşanlarda tüy dökme çok oluyormuş acaba bu türde de öyle mi?

     • Açıkcası lop tavşnı tüy dökmesi hakkında detaylı bilgi için ziyaretçilerimizin cevaplarını beklemek daha doğru olacak. tecrübelerini paylaşırlarsa iyi olur

  • Benimde bir lop tavsanim var benimkikininde bir kulagi asagida bir kulagi dimdik korkma normal biseydir o dimdik olan kulak diyer kulagina gore daha gec gelismistir benimkide oyle biraz daha buyudugunde iki kulagida asaga dogru sarkacaktır bide aslan gibi yelesi var demissin bu lop tavsanlarda normaldir cunku lop tavsanlar zaten tombul bir hayvandır bu onlarda normaldir

 53. SATILIK LOP TAVŞANI YAVRU 1 AYLIK BEYAZ, 200 TL ALMAK İSTİYORSANIZ MESAJ GÖNDERMENİZ YETERLİDİR.

 54. Selam ben lop tavşanj beslemek istiyorum ama yavrı lop tavşanı bakma sorumluğunu alabilir miyim emin değilim. Biraz özgüven sorumlarımın olduğunu soyluyorlar ama ne yapsam bilemedim. Tavşan beslemek istiyorum ve yavru tavşan besleyeceklere tavsiyelerini okumak isterim. Lütfen bana cevap verin beni görmezden gelmeyin

 55. Lop tavşanı kaç yıl yaşar ??? Birde lop tavşanı özellikleri bu kadar mı ? Her şeyi öğrenmek istiyorum. Tavşanlara özel hastane açma hayalim var. Zengin sayılırım bana yardım edin ve bir şeyler yazın

 56. birde tavşanım her tarafa dışı bırakıyor. Yerini mi işaretliyor anlamadım. tavşanlarımı seviyorum ona Pamuk adını verdim.

 57. Selam ben ankarada yaşıyorum. Dün lop tavşanı aldım biraz ürkek davranıyor. Bazen kıpırdamadan sinip duruyor tavşanım. Çok korkak ve ürkek. Sordum alışması lazım denildi onu çok seviyorum ve korkak olmasını istemiyorum. Lütfen yardım edin.

  • Ona biraz zaman tanı mamalarini elinle yedir ki senin elinden bir zarar gelmeyecegini anlasin. zorla sevmeye calışma yavas yavas sev

 58. Karar verdim lop tavşanı besleyeceğim. tavşan maması nasıl yapılır onuda öğrendim. Hayırlı olsun bana . Kimse karışamaz beslerim tavşan

 59. Lop Tavşanı nerede alabilirim ? çok seviyorum bu tavşanları. Çünkü çok tatlılar. bana yardım et lütfen. Çankırı da oturuyorum ve bu şehirde petshop yok :S

  • merhaba ben antalyadayım lop beslemek istiyorum ama param az tavşan isteddim diye harçlık kestiler. ne yapmalıyım? bende lop tavşanı beslemek istiyorum lütfen yardım edin.

  • banada yardım edin antalyadayım. tavşanları çok seviyorum

  • Pet shop tan alman pek güzel olmaz. Ama instagram da ilanları oluyor ben alıyorum ve instagram dan alıcam bence sende öyle yap

   • arkadaşlar merhaba bende lop tavşanı almak bakmak istiyorum aranızda satanınız var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*