Belçika Tavşanı Irkı

Tavşanlar aleminde en eski ırklardan biri olarak kabul edilir.Evlerimizi tarihteki en eski tavşan dostlarından biridir.Aynı zamanda ticari olarak eti ve postu için kullanılan eski bir türdür.

Avrupa’da savaş yıllarında zor zamanlarda ticari olarak kulanmak için daha verimli tavşan ırkları elde edilmesinde kullanılmıştır.

Belçika Tavşanı köken olarak Patagonya Tavşanı olarak bilinen eski bir ırkan seçilme yoluyla elde edildiği hakkıda deliller mevcut olsada kanıtlamak mümkğn değildir.Zaten son yüzyılda ede edilen tavşan ırkları haricinde diğer tavşan türlerinin tarihçelerini öğrenmek ya çok zordur ya da imkansızdır.

Konumuza dönersek Patagonya Tavşanı aynı zamanda Fleming Tavşanı‘nınında kökeni olmasına rağmen Belçika Tavşanı ile Flemin Tavşanı‘nı birbirinden farklı 2 tavşan türüdür.

Belçika Tavşanları güzel görünüşleri ile dikkat çeken oldukça güzel bir tavşan ırkıdır. Bu özelliklerinden ötürü evde tavşan besleyenler ile iletişimi geçtiğiniz takdirde tavşanın belçika tavşanı olması ihtimali oldukça yüksektir.

Diğer tavşan ırkları hakkında detaylı bilgi için tavşan ırkları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

3 thoughts on “Belçika Tavşanı Irkı”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavşan 🐇
Scroll to Top