Tavşanların Eğitimi – Tavşanlara Nasıl Eğitim Verilmelidir ?

Gayet ilginç bir şekilde olan videoda tavşanların nasıl eğitildiğini izleyeceksiniz. Tabiki tüm canlılar aleminde olacağı gibi besin ile tavşanların eğitildiğini göreceksiniz. Videodaki tavşanlar mini bir akrobasi eğitimi almaktalar. Elbette yem yardımı ile ).

Bu videoda izleyenlerin aklına ilk gelen düşüncey hakkında eklemek istediklerim olacak. Video da olduğu gibi abartmadan yiyecek yardımı ile tavşanlara bazı hareketleri yapmasını( Tavşanlarda tuvalet alışkanlığı gibi) öğretebilirsiniz. Ama bu eğitim sırasında aşırıya kaçmadan, tavşanı açlık ile sınava sokmadan, açıkcası işkence etmeden yapınız. Sonuçları tavşanınız açısından olumsuz olabilir.

Sözü uzatmadan buyrun video

10 thoughts on “Tavşanların Eğitimi – Tavşanlara Nasıl Eğitim Verilmelidir ?”

 1. Merhaba, bugün lop tavşanıma tuvalet kabı aldım. İçinden iki tane yuvarlak düğmeye benzer birşey çıktı. İnternete araştırdım fakat bulamadım. Bi fikri olan var mı acaba? Şimdiden teşekkürler. Pawise tavşan tuvalet kabı diye geçiyor bu arada

 2. Merhaba, 2 aylık bir tavsanim var ve tuvalet eğitimi bir türlü veremedim. Üstüne üstlük idrarini yatağa yapiyor.Öneriniz nedir ?

 3. Videoyu çok beğendim. Tavşan almayı düşünüyoruz ve bunun için sitenizden araştırma yapıyorum. Bu video sahibinin tavşanı nasıl eğittiği hakkında bilginiz vr mı? Mesela elinde ki çubukla tavşanı engellerin arasından geçiriyor veya çemberin içinden atlatıyor. Bunları bende yaptırmak isterim. Nasıl olabilir?

 4. merhaba. Benim Hollanda lop bi tavşanım var. Çişin kendi belirlediği yerlere yapıyor. Bizde oraya kap koyuyoruz. Bu seferde kabın içinde değil de kenarına yapıyor. Ne yapmalıyız?

  1. tuvaletini yaptığı yeri kap haricinde tertemiz silin kokusu dahi kalmasın. zAMANLA SADECE kabın içine alışır

 5. meraba, benim tavşanım sürekli yiyeceğinin üstüne çişini yapıyor. Çiş kokusu kalmasın diye yiyeceklerini değiştiriyorum, yiyeceğinin yerini de değiştiriyorum ama o her defasında yine yiyeceğinin üstüne çişini yapıyor. Ne yapmam lazım? yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Yem kabını tuvalet kabı olarak kullanabilirsin. Böylece tavşanınız tuvaletini oraya yapacak ve yuvasını-etrafı kirletmeyecektir

  2. arkadşım tavşanların karakterinde onların düşünce algılamalarına gore hareket ederler bu da demektır kı bırak onun ustune çişini yapsın demek kı o oraya yapınca kendını ıyı hıssedıyor yenı bı yıyecek kabı olustur onu farklı bı tarafa koy
   ve orta boy dıkdortggen ıcıne gırebılecek rahat bı saklakabı al ıcıne kum koy ve o ustune ısedıği yemek kabını koy bolelıklezamanla nereye çiş yapmasını öğrenecektır sadece sabır ve zamana bırakıcaksın bnmde tavşanım sureklı aynı yere yapıo gıdıo balkonunu köşesine yapıo kucuk boy tepsı koydum ustune yapsın dıe bazen ustune yapıo bazende tepsı oval oldugu ıcın kose yapıo

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavşan 🐇
Scroll to Top