Kağıt ve kalem kullanarak tavşan çizmek oldukça kolay bir işlem. Sizde videoyu izleyerek kolay şekilde tavşan çizebilirsiniz. Resimdeki adımları takip ederseniz tavşan çizebilirsiniz.

Yöntem 1

 

Yöntem 2

tavşan çizimi, tavşan yapımı

Yöntem 3

Yöntem 4

Resim kişilerin uğraşmaktan keyif aldığı en keyifli sanat ve hobi dallarından bir tanesidir. Kimi insanlar resme karşı doğuştan bir yetenek beslerlerken kimi insanlar resme olan meraklarından dolayı eğitim, kurs ve çeşitli çalışmalar ile resme olan yatkınlık artırılabilir, kişi resim konusunda pratiklik kazanabilir. Resim çizmeye yeni başlayacaksanız basit çizimlerden örnek alarak resim çizmeye başlayabilirsiniz. Kolay hayvan figürleri, meyve sebzeler bu tarz başlangıçlar için oldukça idealdir. Çalıştığınız figürü birkaç çizerek elinizi o figüre daha yatkın hale getirebileceğiniz gibi başka figürler çizerken de daha kolay bir şekilde çizim yapabildiğinizin farkına varacaksınız. Hayvan figürlerini öğrenmek hem oldukça keyiflidir. Hem de oldukça kolaydır.

Hayvan figürleri ile resim yapmaya başlayanlar için kolay tavşan nasıl çizilir konusunu ele alıyoruz. Detaylı bir şekilde anlatacağımız uygulamaları yaparsanız tavşan çizimini öğrenebilirsiniz. İlk elde ettiğiniz figür sizi yanıltmasın bu figürü birkaç kez daha çizerek daha güzel bir tavşan elde edebilirsiniz.

Nasıl Kolay Tavşan Çizilir?

Öncelikli olarak büyük bir resim kağıdı ve yumuşak uçlu bir resim kalemi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede hem daha kolay geçişler elde edebilir hem de küçük bir alanda resim çizmek için ekstra çaba harcamamış olursunuz. Geniş bir kağıt aldıktan sonra bir başlangıç noktası belirleyerek tam daire olmayacak şekilde bir daire çizin fakat daireniz yamuk şekline daha yakın olursa daha gerçekçi bir figür elde etmiş olursunuz. Başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar oluşturacağınız çizgilerin uçlarını birleştirmeyin. Bitiş noktası başlangıç noktası ile mesafeli olmalı ayrıca başlangıç noktasını biraz geçmelidir. İki nokta arasında kalan boşluğu ise aynı şekilde bir yamuk ile doldurun bu sefer tam bir tur atın. Sonrasında tavşanınıza ponpon bir kuyruk, bıyık, kulak ve göz ekleyin.

3 Yorum Yazılmış. Konu adı: “TAVŞAN RESMİ ÇİZİMİ

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*