Tavşanlar Kaç Yıl Yaşar? Tavşan Ömrü Hakkında Merak Edilenler

Tavşanlarda doğadaki diğer canlılar gibi belirli bir ömrü olan canlılardır. Tavşan besleyen veya tavşan araştırmacılarının merak ettiği konulardan belkide en merak edilen konulardan birisidir.

Tavşanlar Kaç Yıl Yaşar?

İster yaban tavşanı ister evcil tavşan olsun tavşanların ortalama yaşam ömrü 8-14 yıl arasındadır. Bu yaşam süresinin daha fazla olduğu gözlemlenen örnekler mevcuttur. Elbette iyi bakımı yapılan ve mutlu tavşanların ömürlerini daha uzun yaşayacakları tahmin edilmektedir. Bu bakımdan tavşanla ilgilenme, sağlık konunda titiz olmak önemlidir. Tavşan sahiplerinin bu konuda hassas olması gerektiğini tavsiye ediyorum.

6 yorum

  1. 1 yaşında Hollanda cüce tavşanım var, astronot sırt çantası ile İstanbul’dan Giresun a götürsem sağlık sorunu olur mu?. Yem ve suyunu ayarlıcam. Kendi oturduğum yerde tutabilirim ya da kucağıma alabilirim.

  2. Merhabalar. Tavşanım yaz başladığından beri sürekli yatıyor ve halsiz. Çok hızlı nefes alıp veriyor. Sıcaklardan bunaldığını düşünüyorum. Yapabileceğim bir şey var mı yoksa başka bir nedenden mi böyle tavşanım.

  3. Merhaba bizim 7 aylık bir hollanda lop kızımız var .sadece mama ve kuru yonca veriyoruz başak ne ile besleyebiliriz.
    birde sanırım çiftleşme zamanı geldi ama eş bulamıyoruz ne yapmalıyız bu dönem ne zaman geçer ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir