Dünyanın En Ünlü 10 Tavşanı

Dünyanın en ünlü, sevilen ve hemen herkesin tanıdığını 10 tavşanı listeledik. Bu tavşanlar o kadar ünlüler ki sadece isimleri dahi milyonlarca dolar değerinde, markalara yıllık milyonlarca dolar kazandırmaktalar. O kadar ünlüler ki herhangi bir ünlü insandan daha fazla tanınmışlıkları mevcut.

1.Bugs Bunny

Ve Bugs Bunny… O kadar ünlü ki yıllarca ama yıllarca televizyonların en ünlü çizgi dizisine ad veren bugs bunny. Bilinen yaratılmış en ünlü Tv karakterlerinden birisi konumunda. En ünlü repliği “Eh, “Naber cınıııım?” o kadar ünlüdür ki Bugs Bunny denilizce aklımıza gelen ilk replik olmakta.
dünyanın en meşhur tavşanı olması inanılmaz bir maddi değeri olmasına da sebei olmuş durumunda. TV Guide dergisi tarafından yapılan oylamada dünyanın en sevilen çizgi karakteri seçilmiştir. Doğduğu 1940 yılından beri de popülerliği elden bırakmamıştır. Önceleri filmlerde oynamış, sana sonra Warner Bros’un Looney Tunes dizi filmlerine geçmiştir. Dünya’da en çok gözterilen 3 çizgi diziden birisidir.

2.My Melody

Sanrio’nun tavşan karakteri My Melody. Klasik bir Sanrio karakterinden beklenildiği üzere şirin ve dost canlısıdır. En sevdiği şey arkadaşları ile olmak ve kurabiye pişirmektir. Tam bir bebek tavşan.

3. Rabbit (Winnie the Pooh)

Ana karakter olmasa bile bu çizgi film çocuklar arasında çok popüler olduğu için Rabbit de bu listede olabilir. Winnie the Pooh’un bahçesine ve arkadaşlarına çok düşkün, hafif nevrotik, heyecanlı arkadaşı.

4. Roger Rabbit

1988de çekilen Disney filmi “Who Framed Roger Rabbit” filminin karakteridir. Bir kitapta ilk olarak görünmesi de 1989da Marvel Comics tarafından yayınlanan bir kitaptadır.

5. Thumper Rabbit (Bambi)

Bambi’nin en yakın arkadaşlarından biri. Kalabalık bir ailenin üyesi, neşeli, yaramaz, dünya tatlısı tavşancık. Thumping kelimesinin de ingilizce arka ayakları hızlıca yere vurmak manasına geldiğini ekleyelim (bkz. vücut dili) Gri-beyaz kürkü, kabarık gıdısı ve şirin ifadesi ile aynı Topi!

6. The Dumb Bunnies

3 kişilik bir aileden oluşan (Momma Dumb Bunny, Poppa Dumb Bunny, Baby Dumb Bunny) “aptal” tavşan ailesini konu alan çizgi roman seridir. Bu 3 aptal tavşancığın işleri hep ters gider, daha doğrusu onlar her şeyi yanlış anlarlar, ters yaparlar. Kesinlikle akıllı oldukları söylenemez. 4-8 arası çocuklar için yazılmış olması bir yana, gerçekten aslında çok zekice ve komik espriler var. Özetle komikler ve süperler.

7. Ricochet Rabbit

İlk defa 1963de yayınlanmış bir çizgi filmin kahramanı Hanna-Barbera (Flinstones veya Scooby Doo’yu yayınlayan şirket) karakteri. 1700lü yıllarda vahşi batıda geçen hikayelerde Ricochet tavşan kasabanın şerifidir ve herkesi haydutlardan kurtarır.

8. Peter Rabbit

The Tale of Peter Rabbit ‘Beatrix Potter’ tarafından 1902de yayınlanmış resimli romanın adı. Daha sonra Peter Rabbit karakteri ünlü olmuş. Amerika’da ve İngiltere’de halen çok okunan ve sevilen bir çocuk romanı karakteridir.

9. Babs And Buster Bunny

Warner Bros tarafından yayınlanan Tiny Toons Adventures dizisinin karakterleri. 14 yaşında Acme Looniversity’de okuyan iki arkadaşın hikayelerini konu alan çizgi film serisi. En sevdikleri hocaları Bugs Bunny’dir tabii ki.

10. Oswald Rabbit

Universal Stüdyo tarafından 1930larda yaratılmış bir tavşan karakteri. Şimdilerde Japonya’da tekrardan meşhur olmuş.

5 yorum

  1. Tavşanımın youtube ünlüsü olmasını istiyorum. nereden baslamalıyım bana yardımcı olacak var mı? insta dan konusalım isterseniz. Cddiyim ve param var.yardım pls

  2. Merhabalar. Tavşan Beslemede yeniyim. Komşum vefat edince evinde beslediği 2 adet tavşanı ortaya çıktı. Şu an mahalleli bakıyor. Tavşan neleri yer yemez bilmiyorum açıkçası. Doğal ortamına götürüp serbest bırakmak istiyoruz. Nasıl yaparız. Veterinere götürmemiz gerekir mi? Siz besleyin demeyin. Mahallede herkese tek tek sordum kimse almak istemiyor tavşan beslemek zor diyorlar. Yardım lütfen. Konya da tavşan beslemek isteyenler bana ulaşsın lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir