Doğru Tavşan Tutma Şekli

Tavşanları Kaldırırken Tutma Sanatı

Tavşan bakımını merak eden, tavşanlar ile ilgilen insanın aklına gelen ilk sorulardan biridir.

Tavşanlar Nasıl Kaldırılır? Tavşanlar Nasıl Tutulur?

Tavşanların herhangi bir amaçla incelenmesi, bir yerden başka bir yerden başka bir yere taşınması veya satış için kafeslerden ya da büyütme yerlerinden çıkarılması gerektiğinde tavşanların zarar görmemelerine dikkat edilmelidir.Bu sayede tavşan bakımı daha rahat gerçekleşir.Bu nedenle tavşanların tutulmasında ve kaldırılmasında bazı noktalara dikkat edilmelidir.Bu işlem aynı zamanda tavşan bakıcısının da rahat hareket etmesine olanak sağlayacaktır.

Doğru Tavşan Tutma Şekli

Tavşanların hiçbirini kulaklarından veya bacaklarından kaldırmak doğru değildir.Bilinenin aksine kulaktan tutmanın kalıcı rahatsızlığa sebebiyet verebilir.

Tavşanların Kulaklarından ve Bacaklarından Tutarak Kaldırmayın

Taşıma işlemi ızgaralıkta veya küçük tavşanların bel bögesinden elin bilek kısmı kuyruk tarafına gelecek şekilde tutularak yapılabilir.Bu yöntem vücudun zarar görmesini veya derinin herhangi bir zarar görmesine engel olur.Ortalama boyutlarda bir tavşan ise sağ el ile omuz derisinden tutulur, sol elle de alt taraftan kaldırılarak taşınır.Ağır tavşanlarda bu şekilde tutulabilir.

11 yorum

  1. Mhb hollanda lop tavşanı aldım yeni ama onu yıkamam gerekirmi, şayet gerekirse ne kadar sürede bir yıkamam gerek ve onu incitmeden nasıl yıkamalıyım, birde bana çabuk alışması ve korkmaması için ne yapmalıyım.. Şimdiden tşk ederim🙏

  2. Olum sizi kulağınızdan tutup kaldırsalar ne hissedersiniz ben daha hiç kulağından kaldırmadım kaldırmamda yoksa kalbim rahat etmez sonra vicdan azabı çekerim

  3. Tavşanımı yılladır kulaklarından tuttum yanlıs oldugunu oğrendim. Vicdan azabı çekiyorum. Lop tavşanım vardı geçen yıl öldü. arka bahçöeye babam gömdü cenaze bile yaptık. sebebi ben miyim yoksa help me ?

    1. fizik de mi bilmiyorsun yahu sen? tavşanı kulağından tutarak bütün vücut ağırlığını kulak derisiyle kafanın birleştiği yere bindiriyorsun. tabi ki sebebi sensin, yazık be hayvana yazık.

  4. ANCAK KULAKLARINDAN KALDIRABİLİRSİNİZ DENİYOR ZARAR GÖRMÜYORLARMIŞ DOĞRU DEĞİL Mİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir