212 görüntülenmeGenel Konular
0

Merhaba, tavsanim 1,5 aydır bende. Tahminim 2,5 yada 3 aylıktır. Gayet sağlıklı hareketliyken son 2 gündür yeme ve içmesinde azalma oldu. Son 1 gündür ise hiç yemiyor içmiyor ve görme kaybı oluştu. Heryere çarpıyor evde. Daha önce sirt ve boyun kısmında tüy dökülmesi olduğu için veterinere görürdüm ve ot vermeyi bırakıp sadece pelet yem vermemi söylemişti. Ay i zamanda pomat verdi sabah akşam dökülen yerlere sürüyorum. Bu akşam da gorme kaybı oluşunca veterinere görürdüm. Deri altından serum veriyorlar ve yoğun bakımda kalıyor. Ateşi 37,5 dereceye düşmüş. Neden kaynaklanmıştır hocam, yazım biraz uzun oldu ancak tecrübenize güvendiğim için detaylandırmak istedim.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
0

geçmiş olsun benzer bir olay benimde başıma geldi ama tavşanla birlikte giderken kaza yapınca olmuştu. O günden beridir hiç tavşan beslemedim. Sitenin müdavimleri yazacaktır ama bu olaydan beri ne zaman tavşan görsem duygulanırım, gözlerim dolar, Ben ne yazıki kaybetmiştim kazadan sonra… 🙁

Yeni yorum gönderildi

Teşekkür ederim. Ilk gittim veteriner retino-a adında bir pomat verdi. Tüy dökülmesi için sabah akşam sürmemi söyledi. Gorme kaybı ondan mi oluştu acaba, yan etkisi var mı bilemedim. Çoğu veteriner tavşanlardan anlamıyor malesef .

1 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.