Tavşanlar yaratılış itibari ile sessiz ve şirin canlılardır. Ses çıkardıklarına şahit olan insan sayısı çok azdır. Çıkardıkları en büyük ses arka ayaklarını yere vurduklarında çıkan ince bir hoplama sesidir. Bu arka ayaklarını vurma olayını da çok nadir gerçekleştirirler. Bu sebeple tavşanlar ses çıkartmaz algısı haklı olarak toplumda yerleşmiştir.

tavşanlarda kızıca ses çıkartabilir.

Örnek Sinirli Tavşan

Fakat tavşanlarda ses çıkartabilir. Bağırabilir hatta çığlık bile atabilir. Tavşanların az kullanmasalarda ses telleri gelişmiştir. İstediği zaman güçlü sessler çıkartmayı başarabilir.

Eğer bir tavşan bağırıyor ise orada birazdan istenmeyen olaylar gerçekleşecek demektir. Tavşan gibi sessiz, sakin bir tavşanın çığlık atması onun köşeye sıkışması, canının yakılması demektir. Bu sebepler dışında tavşana veya yavrularına zarar vermeye çalışıldığı zaman tavşanlar tepki gösterebilir.

 

9 Yorum Yazılmış. Konu adı: “Tavşanların Ses Çıkarması – Bağırması Olayı

Yorum Yap
  1. o zaman bi olay tavşan bağırınca gerçekleşince iz ordan tavşanla kaçalım o zaman belki tavşan susar

  2. tavşanım 1 tane var kız çok tatlı rengi siyah beyaz bikezinde bağırdı balonu şişirirsiniz sornada bi şekil yapınca ses gelir ya öyle bir bağırması var nasıl bağırdı ? şimdi annnem mutfakta yemek yaıyodu o kafesinden çıktı annem üstüne bastı biz oturma odasındaydık bir ses gldi biz mutfağa gittik abimle annem
    -tavşan bağırdı dedi çok korktum o günden beride korkuyorum
    görüşmek üzere tavşanlarınızı bnm yerime öpün muckk =D

  3. Tavşanımı bugün bahçede serbest bıraktım ve bir kedi gelmiş kulağını çok küçük şekilde minicik kanatmış tavşanım ayak vuruyor. Ve garip ve kısık bir ses çıkartıyor .yarın zaten veterinere götüreceğim bir şey olurmu acaba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*